ubezpieczenie turystyczne

Dlaczego warto nabyć ubezpieczenie turystyczne?

Przedstawiam siedem scenariuszy, które przekonują, aby nabyć dobre ubezpieczenie turystyczne.

Niechcący…

Na stokach narciarskich trenują nie tylko doświadczeni narciarze ale również początkujący. Nie trudno więc wyobrazić sobie, jak łatwo może dojść do przypadkowego ich zderzenia. Zwłaszcza jeśli do tej grupy dołączymy również dzieci. Co wówczas, gdy niechcący wpadniemy na innego narciarza i wyniku tego zderzenia złamiemy mu nogę? Zobowiązani jesteśmy wypłacić mu adekwatne do urazu odszkodowanie. Posiadając ubezpieczenie turystyczne, nie musimy się o to martwić.

Dzieci…

Rodzice podróżujący ze swoimi pociechami, spędzają 20% urlopu na relaksie i wypoczynku, a 80% na pilnowaniu swoich dzieci. To przykre, wiem. Jako rodzice jesteśmy jednak odpowiedzialni za nasze dzieci. Kiedy więc uszkodzą telewizor w hotelu albo złamią nos koledze z pokoju obok, warto wówczas posiadać ubezpieczenie turystyczne. Pokryje ono koszty sprawek naszych małych urwisów.

Zwierzęta…

Polacy często zabierają w podróż swoje zwierzęta i często zdarza się, że domowe pupilki nie chętnie słuchają swoich właścicieli. Zwłaszcza, gdy znajdują się w nowym, niepewnym otoczeniu. Całkiem prawdopodobny jest więc scenariusz, gdy nasz słodki szczeniaczek, pozostawiony sam na sam z hotelową kanapą, ostentacyjnie ją uszkodzi. Za wszystkie szkody, które spowodują nasze czworonogi, będziemy musieli ponieść koszty. Jeżeli jednak posiadamy ubezpieczenie turystyczne, nie musimy się martwić dodatkowymi kosztami.

Zagubiony bagaż…

Wyobraź sobie, że lądujesz  na lotnisku i już masz zacząć swoje wymarzone wakacje. Oczekujesz na bagaż, który ma przyjechać na taśmie. Czekasz i czekasz i nic… Przewoźnik zgubił Twój bagaż? Co roku linie lotnicze gubią miliony bagaży swoich klientów. Lepiej zabezpieczyć się przed takim zdarzeniem jeszcze przed wyjazdem i zakupić odpowiednie ubezpieczenie turystyczne, które zwróci Ci koszty zgubionych rzeczy.  

Zepsuty, zagubiony sprzęt…

Często udający się w podróż nie zabierają ze sobą własnego sprzętu, tylko wypożyczają go na miejscu. Niestety często zdarza się, że w trakcie korzystania z wypożyczonego sprzętu uszkodzimy go lub zgubimy. Oczywiście musimy wówczas ponieść wszelkie koszty naprawy lub odkupienia. Z dobrym ubezpieczeniem turystycznym nie musimy się tego obawiać. Polisa pokryje wyrządzone przez nas szkody .

Do you speak english…?

Byłoby cudownie znać język obcy na poziomie swobodnej konwersacji w nietypowych sytuacjach, np. w przypadku kradzieży, stłuczki komunikacyjnej, wizyty u lekarza. Nie każdy zna jednak słownictwo specjalistyczne kraju, w którym przebywa. Mając dobre ubezpieczenie turystyczne możemy liczyć na pomoc tłumacza.

Transport medyczny…

Niekiedy w wyniku poważnych problemów zdrowotnych niezbędny może okazać się transport medyczny. To jedna z nielicznych usług związanych z bardzo wysokimi kosztami. Ich wysokość zależy od miejsca, w którym spędzasz wakacje i odległości od kraju. Koszt zależy również od tego, czy konieczny jest transport z lekarzem. Perspektywa poniesienia tak wysokich kosztów to najlepszy powód, aby zakupić dobre ubezpieczenie turystyczne.